Drukuj

Wolność BOGA

Od kiedy wróciłam do Polski , często przebywam wśród ludzi młodych, którzy żyją już trochę innymi pragnieniami, jak nasi rodzice, czy dziadkowie. Życie ucieka nam bardzo szybko i większość czasu spędzamy na tzw. dorabianiu się… Kiedy już mamy piękne mieszkanie, to szukamy większego, a potem remontujemy, odnawiamy ściany czy podłogi i tak bez końca. Dorabianie się , remontowanie czy zmiany samochodów ,staje się prawie naszą pasją codzienności. Wszyscy wkręcamy się w ten wir bez końca , choć śpiewamy sobie przy tym, że w życiu piękne są tylko chwile. W naszej samotności życia , czasem nawet trudno, by te momenty zauważyć.


Cieszę się, bo ostatnio spotkałam młodych ludzi, którzy świadomie nie weszli w ten wir dorabiania się, chcą żyć inaczej. Mówią po prostu: „Chcemy skromnie żyć… dotykać czasem wierzchołków gór, wstawać rano pod gołym niebem przy pięknym wschodzie słońca, zagubić się w naszych lasach, a tego uczucia nie da się zapłacić pieniędzmi. Chcemy dotykać wolności Boga, której miarą jest bezinteresowność, dobroć , delikatność dotyku w samotności.” Nasza Opolanka Małgorzata Siwiec zawodowy trener sportowy, żyjąca ostatnie lata za granicą, też doświadczała mentalności dorabiania się, ale szybko zrozumiała, że nie chce żyć w ten sposób, lecz wolnością BOGA. Podjęła odważną decyzję, by swoje życie, zdolności, młodość podarować Bogu i biednym ludziom w Boliwii. Jak sama mówi: ”Bóg obdarował mnie  hojnie w moim życiu, dlatego z wdzięczności, chcę jechać na misje, by żyć wolnością BOGA, zupełnie bezinteresownie , dotykając cierpienia świata Ameryki Łacińskiej. „ Ta młoda dziewczyna zrozumiała, że życie to tylko minuty i tak naprawdę to liczy się tylko miłość, którą podarowaliśmy naszemu bratu, dotykiem BOGA.
Brat Karol de Foucauld napisał, że tylko dobry chrześcijanin religię przemienia w miłość, bo „Wszystko, co uczynicie jednemu z tych najmniejszych, uczynicie MNIE.” Im bliżej BOGA, tym bardziej człowiek staje się wrażliwy, ludzki, tym bardziej zważa na innych. Chcemy żyć inaczej nasze minuty życia, by móc dotykać wolności BOGA ,już tutaj na ziemi.

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij