Drukuj

Cuda się zdarzają

Pewna kobieta nagle znalazła się w niebie. Aniołowie zaczęli oprowadzać ja w rożnych miejscach… Najpierw zatrzymali się w dziale próśb. Tysiące Aniołów pracowało tam dniem i nocą. Potem był dział wysyłek . Tutaj prośby zostały wysłuchane i wysyłane odpowiedzi do wielu ludzi. W tym dziale pracowały miliony Aniołów .Wreszcie po długiej drodze kobieta trafiła do działu podziękowań… i tam zauważyła tylko jednego Anioła, który siedział znudzony bez pracy… Zdziwiła się nie co… Anioł powiedział: ” nie mam za wiele pracy, bo kiedy ludzie otrzymują już błogosławieństwa, zapominają by podziękować…  Kobieta wtedy zapytała trochę smutnego Anioła: ”Za co ludzie powinni szczególnie dziękować?”A on na to odpowiedział:
„Jeśli masz jedzenie w lodowce, ubrania w szafie, dach nad glowa i miejsce gdzie możesz zasnąć, to jesteś bogatszy niż 75 % ludzi na tym świecie.
 Jeśli masz pieniądze w banku, w portfelu i trochę w domu na zapas, to jesteś pomiędzy 8 % ludzi dobrze usytuowanych na naszej ziemi.  Jeśli masz przed sobą komputer, to należysz do niewielu procent ludzi na tym świecie, którzy maja te możliwość.

Jeśli obudziłeś się dziś rano zdrowy, bez cierpienia fizycznego, to możesz nazwać siebie szczęściarzem, bo wielu tego dnia już nie przeżyje… albo żyje w wielkich cierpieniach.

Jeśli potrafisz się śmiać i cieszyc, to jesteś takim wyjątkiem, bo wielu żyje w smutku, depresji i samotności.
Jeśli nigdy nie byłeś na wojnie, nie przeżyłeś strachu tortur, wiezienia i głodu, to ciesz się… bo 700 milionów ludzi na tym świecie, to przeżyło…

Na naszych wioskach opolskich, widzę tyle pięknych domów, z wielkimi ogrodami z kolorowymi światłami wokół, i zwierzętami rożnymi. Tak smacznego jedzenia, chyba nigdzie nie ma jak właśnie u nas… Każda okazja dobra by świętować… i to tak z cala pompa… Ludzie potrafią się cieszyc, świętować i ciągle witać nowych gości. I to tez jest piękne… takie cuda Bożej dobroci… a jednak wielu jeszcze ciągle narzeka…

Dziwne wiec , ze sekcja podziękowań w niebie jest taka pusta… bo mamy tyle powodów by dziękować… Cuda się zdarzają na naszych oczach… tylko brakuje nam odpowiednich okularów serca, by je widzieć… bo najważniejsze można zobaczyć tylko sercem… jest niewidoczne dla oczu! Cuda się zdarzają, w naszej codzienności… i w naszym sercu…

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij