Drukuj

Odwiedziny kolędowe w Zakładzie Karnym w Strzelcach Opolskich

zakład karny w Strzelnach OpolskichOkres Bożego Narodzenia to w polskiej tradycji czas odwiedzin kolędowych w naszych domach. Jednak w tym roku, dla mnie osobiście, te odwiedziny kolędowe przybrały wyjątkowego charakteru. Razem z s. Hanną Kulaszewską zostałyśmy zaproszone przez ks. Józefa Krawca, kapelana dwóch Zakładów Karnych w Strzelcach Opolskich, do wzięcia udziału w odwiedzinach kolędowych więźniów. Była to dla nas niepowtarzalna okazja, by odwiedzić osadzonych w ich celach.
 Przez dwa dni odwiedziłyśmy ok. 200 więźniów. Wspólnie z Księdzem modliliśmy się z nimi i za nich wypraszając im potrzebne łaski i prosząc dobrego Boga, by pozwolili, aby On był Panem ich życia.
 
Pomimo trudnych warunków, w jakich się znaleźli, mogli doświadczyć, jak bardzo Bogu zależy na każdym z nich. Oczywiście, odwiedzaliśmy tylko tych więźniów, którzy chcieli przyjąć „kolędę”. Jednak naszą modlitwą  podczas Eucharystii w więziennej kaplicy, otaczaliśmy wszystkich przebywających w więzieniu.
 
Dla nas także było to bardzo mocne doświadczenie. Wręcz namacalnie doświadczałyśmy, jak Bóg swoją delikatną miłością dotyka ich serc. Nawet kraty więzienia nie są przeszkodą, by doświadczyć tej niepowtarzalnej Miłości Boga.
 
s. Aldona Skrzypiec SSpS
 

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij