Drukuj

Misyjne pozdrowienia z Irkucka

Krysia BłedowskaNiedawno s. Krystyna Błędowska wyjechała na misje do Irkucka. Teraz dzieli się z nami pierwszymi doświadczeniami związanymi z przeżywaniem  Niedzieli Misyjnej - i nie tylko - na tamtej Ziemi:
 
Serdecznie pozdrawiam w Niedzielę Misyjną; tu, w Irkucku, naprawdę misyjną. Wychowałam się w Białymstoku, mieście wielu kultur i religii, ale to jest nic w porównaniu z tym, czego Bóg mi pozwala tu doświadczać.
 
 
Dziś Światowy Dzień Misyjny. A to oznacza dużą aktywność naszej wspólnoty. Zamiast "leżenia na kanapie"- w ogóle tu nie ma na to czasu- cały nasz dzień podporządkowany był wydarzeniom misyjnym. Piękna Msza Święta procesja z darami niesiona przez młodzież i nasze siostry przebrane za mieszkańców danych krajów. Ja byłam Afrykanką i szłam z klerykiem Jack`em z Togo. Wszystko w porządku, ale ja się chyba na Afrykankę nie nadaję bo cóż..., o mały włos, bo tuż przed biskupem Irkucka, Cyrylem, spadłby mi z głowy turban. Na szczęście Jack uratował sytuację.
 
Tutaj wszystko jest takie inne... Takie po prostu powiedziałabym... "na luzie". Bp Cyryl bardzo otwarty i sympatyczny. Dziękował siostrom, że tu przyjechałam. Po Mszy miał miejsce koncert z okazji Dnia Papieskiego, potem obiad z konsulem RP i Polonią w Irkucku. Błogosławiony czas. Poznałam też wicekonsula RP i jego żonę, którzy...uwaga... są z Białegostoku i...mieszkają na tym samym osiedlu,  co moja Mama!!!! Czy to przypadek? Dla mnie nie. To wyraz miłości Jezusa do mnie. On nawet, a może właśnie w takich maleńkich drobiazgach, chce mówić, jak bardzo mnie kocha.
 
Na razie wciąż się aklimatyzuję. Język rosyjski dużo rozumiem. A gdy nie, to pomagam sobie angielskim. Chodzę już do szkoły. W klasie są same dziewczyny z Mongoli, Jack z Togo i ja z Polski. Jest wesoło. Na dziś kończę.
 
Daswidanja. Z Bogiem.
s. Krystyna Błędowska SSpS
 

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij