Drukuj

"Różaniec do granic" ciągle żywy w naszych sercach

Różaniec do granicW sobotę, 7 października br.,  siostry z raciborskiej Annuntiaty włączyły się w modlitewną akcję „Różaniec do granic”. Starsze i schorowane siostry, które nie były w stanie pojechać, włączyły się w modlitwę pozostając w domu. Kilkunastu siostrom, a w tym również postulantce, udało się wesprzeć akcję na granicy czeskiej w dwóch miejscowościach: Pietrowice Wielkie i Chałupki.

Program modlitewny wszędzie wyglądał podobnie. Najpierw była konferencja wygłoszona przez jednego z księży, następnie Msza Święta oraz krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Po zakończeniu nabożeństwa w kościele parafialnym w Chałupkach, udałyśmy się w stronę dawnego przejścia granicznego, gdzie w pobliżu specjalnie przygotowanego miejsca do modlitwy, był czas na posiłek, o który zatroszczyły się ofiarnie Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

O godzinie 14 rozpoczęliśmy wspólną modlitwę różańcową. Pierwsze „zdrowaśki” upłynęły wśród lekko padającego deszczu, lecz wkrótce niebo się rozpogodziło. Jako siostry zostałyśmy poproszone o poprowadzenie tajemnic światła, co tez było dla nas wielką radością. Po zakończeniu modlitwy około godziny 17 zrobiłyśmy wspólne zdjęcie na granicy i wróciłyśmy do domu. Współuczestnictwo w modlitwie tak wielu Polaków było dla nas dużym przeżyciem i umocnieniem do dalszego, radosnego świadczenia o Jezusie Chrystusie.

Postulantka Agnieszka 

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij