Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

W Jasnogórskim Namiocie Powołań

Marta włącz . Opublikowano w Newsy

1miniW okresie wakacyjnym przy jasnogórskim murze, niedaleko pomnika kard. Stefana Wyszyńskiego, ustawiony jest tzw. Namiot Powołań. To właśnie tam siostry z różnych zgromadzeń zakonnych posługują pielgrzymom modlitwą, rozmową, obecnością. W dniach 19-22 lipca br. obecne tam były siostry z opolskiej wspólnoty: s. Hanna Kulaszewska, s. Aldona Skrzypiec, s. Maksymiliana Maria Lichota i s. Agnieszka Królikowska.
 
 
Czym jest Namiot Powołań? To miejsce spotkania. W szerokim tego słowa znaczeniu. Spotkania z siostrą zakonną (habitową lub bezhabitową), z charyzmatem i duchowością różnych zgromadzeń zakonnych, z innymi osobami rozeznającymi swoje powołanie, a przede wszystkim – spotkania z Jezusem i Maryją, w modlitwie i w sercu drugiego człowieka. Dla wielu młodych osób była to doskonała okazja do rozmowy o powołaniu oraz uzyskania podstawowych informacji o różnych formach życia konsekrowanego. 
 
Siostry pełniące dyżur w Namiocie Powołań dzieliły się swoją historią powołania, opowiadały o tym, jak Pan Bóg działał i działa w ich życiu. Ukazywały bogactwo charyzmatów różnych zgromadzeń poprzez udzielanie informacji o misji danego zakonu oraz udostępnianie materiałów powołaniowych.
 
Pod hasłem „Wpadnij na 10-tkę różańca” trwała modlitwa w intencji nowych powołań oraz w intencjach własnych. Napis nad namiotem „Porozmawiajmy o Twoim powołaniu” przyciągał uwagę nie tylko młodych osób, ale również starszych. Samotnych i w związkach małżeńskich. Bowiem różnymi powołaniami obdarza Pan Bóg… 
 
s. Agnieszka Królikowska SSpS
 
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij