Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Wakacje w parafialnej świetlicy

Siostry włącz . Opublikowano w Newsy

Drużyna i kapitan.małe

17 lipca br. odbyła się coroczna wycieczka dla dzieci z parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu. W tym roku, wraz z s.Barbarą Pach, księdzem wikarym, opiekunami i grupą 46 dzieci, wybraliśmy się z wizytą do Wadowic i Inwałd Parku. Dzieci miały możliwość zobaczyć miejsca związane z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.

 

Zobacz zdjęcia

 

Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy do Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie Papież Polak przyjmował pierwsze sakramenty: chrztu i Komunii Św., a także celebrował srebrny jubileusz swojego kapłaństwa. Obecny z nami ks. Krzysztof Olszak, wikary z naszej mieleckiej parafii, pokazał dzieciom chrzcielnicę, w której Karol Wojtyła przyjmował chrzest święty i opowiedział dzieciom ciekawe fakty z życia naszego papieża. Po modlitwie w tym szczególnym miejscu, udaliśmy się pod rodzinny dom papieża. Dla wielu dzieci niemałym zaskoczeniem była bliskość rodzinnego domu Jana Pawła i bazyliki, które dzieli wąska zaledwie ulica. Z okna swojego domu papież spoglądał na zegar słoneczny umieszczony na ścianie bazyliki i czytał umieszczony tam napis: Czas ucieka, wieczność czeka...”.

Po zjedzeniu papieskiej kremówki i zakupie pamiątek, udaliśmy się do Inwałd Parku, gdzie spędzlilśmy atrakcyjnie czas w dwóch parkach rozrywki - w Warowni i w Parku Miniatur. Dzieci podziwiały pracę kowala, tkacza, powroźnika i garncarza. Same mogły własnoręcznie wykonać metalowe serduszko, gliniane naczynie i powróz. W Parku miniatur podziwialiśmy światowe zabytki i budowle w dużym pomniejszeniu. I choć aura nie była nam przychylna - przez cały czas towarzyszył nam deszcz - dzieci wróciły bardzo zadowolone.

Jest to zawsze okazja do nawiązania nowych znajomości, bo uczestnicy wycieczki pochodzą z różnych grup parafialnych: Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej i Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej, którą prowadzę. Jest to również okazja, by kontakt z telefonem komórkowym zamienić na relację z kolegą czy koleżanką. Wycieczka nie odbyłaby się gdyby nie dotacja otrzymana z Urzędu Miasta Mielca i wsparcie naszego ks. proboszcza, Waldemara Cioska.

Parę dni później, 21 lipca, wraz z piłkarską reprezentacją Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej w Mielcu, udałam się do Rzochowa, dzielnicy Mielca, w której odbywał się Turniej Małej Piłki Nożnej o puchar Radnego Miasta Mielca. W turnieju startowało 7 drużyn z okolicznych miejscowości i z samego Mielca. Ta inicjatywa, jak dowiedziałam się od współorganizatora turnieju, pana Marka Zalotyńskiego, radnego Miasta, powstała w celu próby integracji lokalnej społeczności Mielca, z dość liczną grupą Romów zamieszkujących dzielnicę Rzochów.

Z relacji Radnego dowiedziałam się o wielu antagonizmach dzielących rdzennych mieszkańców Mielca i przybyłych na ten teren Romów. Jedna z drużyn złożona była w większości z dzieci romskich, które uczestniczą w zajęciach nowopowstałej świetlicy w w/w dzielnicy. Nasza drużyna zajęła II miejsce. Zdobyliśmy puchar, który jest ozdobą naszej Świetlicy. Nagrody i trofea wręczał pełniący funkcję prezydenta miasta Mielca, pan Fryderyk Kapinos. To była dobrze spędzona, aktywna sobota.

s. Filipa Miś SSpS

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij