Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Obóz muminkowy w Supraślu

Siostry włącz . Opublikowano w Newsy

IMG 3248m
Wspólnota „ Droga ” z Warszawy, pochodząca z ruchu „Wiara i Światło”, na swój tegoroczny obóz wybrała miejsce na Podlasiu w turystycznym mieście Supraśl, koło Białegostoku. Atrakcją tych terenów jest rzeka Supraśla oraz Puszcza Knyszyńska. Dzięki swym walorom ekologicznym, czystości powietrza oraz braku ośrodków przemysłowych miasto posiada status uzdrowiska, a odwiedzających zachwyca pięknem naturalnej przyrody oraz mikroklimatem. To doskonałe miejsce na wypoczynek dla ludzi mieszkających na co dzień w zaludnionym mieście przemysłowym. 
Takimi urokami cieszyło się 15 niepełnosprawnych osób wraz z pomagającymi im wolontariuszami, do których mogłam również w tym roku należeć. Każdy z uczestników miał swoje funkcje, za które był odpowiedzialny. Na mnie spadł obowiązek opieki medycznej oraz duchowej, a ponadto codzienna pomoc pielęgnacyjna i zapewnienie bezpieczeństwa podczas różnych atrakcji. Wypoczynek był połączony z dużą dawką duchową, gdyż każdy dzień rozpoczynaliśmy i kończyliśmy modlitwą, a dla chętnych była codziennie Msza święta. Nie zabrakło skrupulatnych „przypominaczy”, aby podczas zabawy zrobić przerwę na Anioł Pański czy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzięki temu były to prawdziwe wakacje z Bogiem.
 
Obozowi towarzyszyło hasło: „Owocem Ducha Świętego jest Miłość”, w związku z poświęceniem tego roku w Kościele Osobie Ducha Świętego. Patronem naszych modlitw był św. Stanisław Kostka, który uczył nas każdego dnia drogi świętości poprzez poznawanie jego życia i prowadzenia Bożego. Wypoczynek umilały nam różnego rodzaju niespodzianki. Należały do nich m.in. spotkanie ze strażakami, wypad na spływ kajakowy, hipoterapia na koniach oraz wiele innych atrakcji związanych z miejscem wypoczynku. Przez 10 dni zdążyliśmy zwiedzić muzeum ikon, monaster prawosławny oraz okoliczne zjawiska przyrodnicze w Puszczy.
 
Dzięki sprzyjającej słonecznej pogodzie odprężeniu pomagała prawie codzienna zabawa w rzece. Nasi podopieczni okazali się sprytni również podczas zabaw sportowych, quizu o niepodległości, karaoke i konkurencji z wykrywaniem metali specjalnym sprzętem. Zdołaliśmy nawet przeprowadzić warsztaty kulinarne, taneczne oraz kurs pierwszej pomocy, co stało się nie lada wyzwaniem w obliczu zaaranżowanego niebezpieczeństwa. 
 
Wspaniale spędzony czas będziemy długo mile wspominać i z pewnością odwiedzimy ponownie to miejsce w naszym kraju. Zebrane siły duchowe i fizyczne wykorzystamy na kolejny rok formacji we wspólnocie „Wiara i Światło”. Ci wyjątkowi ludzie ograniczeni fizycznie i/lub umysłowo doskonale dostrzegają Boga w ich życiu, a ich prosta wiara i wdzięczność za każde dobro jest godne naśladowania w naszym codziennym życiu, ludzi zdrowych, którzy często nie doceniają tego co mają. Jestem pełna podziwu za istnienie tej wspólnoty, która w tym roku świętuje jubileusz 40 lat w Polsce. Budujące jest zaangażowanie tylu młodych ludzi w jej rozwój i chęć dalszego pomagania. Taką lekcję miłości zapamiętam na długo. 
 
s. Olga Piluszyk SSpS
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij