Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Europejskie Spotkanie Sióstr Juniorystek

Siostry włącz . Opublikowano w Newsy

DSC 0180Na Europejskie Spotkanie Juniorystek SSpS (sióstr w ślubach czasowych) do klasztoru w Raciborza przybyło dziewiętnaście  sióstr z pięciu krajów: Ukrainy, Austrii, Niemiec, Słowacji i Polski. Hasło przewodnie tegorocznego spotkania brzmiało „Multimedia - promocja powołań".

Wieczorem, 2 sierpnia, poszczególne prowincje przestawiały swoje prezentacje związane z działalnością na rzecz powołań. Kolejny dzień był czasem spędzonym w towarzystwie ks. prof. Marka Lisa, który jest wykładowcą na Uniwersytecie Opolskim. Ksiądz profesor mówił o tym, jak na przestrzeni wieków rozwijały się media i przedstawił historię rozwoju obrazu życia zakonnego w XX wiecznej kinematografii.

Zobacz zdjęcia

W kolejnym dniu o. Krzysztof Kołodyński SVD – nasz współbrat – podzielił się z nami swoim doświadczeniem pracy w mass mediach, jako Europejski Koordynator w Zgromadzeniu Księży Werbistów. Była też sposobność do nagrania refleksji sióstr do tworzonego przez werbistów cyklu: „Słowo Boże w moim życiu”. Po południu spotkałyśmy się ze starszymi siostrami w domu św. Józefa, gdzie cieszyłyśmy się wzajemną obecnością. Zwieńczeniem dnia była wspólna rekreacja przy grillu.

Wyjazd do Opola, 5 sierpnia, był dla większości z nas dniem pełnym niespodzianek. Miała miejsce m.in.wizyta w radiu DOXA
i telewizji, a także uczestniczyłyśmy  w akcji ulicznej „Sisters Mob- Odkrywamy radość!”- która spotkała się z bardzo dobrym odbiorem nie tylko ze strony mediów, ale przede wszystkim Opolan. Był również czas na spotkanie z bp Andrzejem Czają oraz rozmowa z rodziną syryjską.

Ostatni dzień naszego europejskiego spotkania to warsztaty, które poprowadzi ks. Mateusz Buczma. Każda z nas wróciła do swojej ojczyzny, swoich wspólnot z nowym doświadczeniem i radością dzielenia łaski powołania, jaką otrzymała od Boga. Z niecierpliwością oczekujemy przyszłego roku, by znów spotkać się wspólnie. Ciekawe, w jakim tym razem kraju...

S. Marta Poświatowska  SSpS

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij