Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Wolni w Duchu Świętym

Siostry włącz . Opublikowano w Newsy

18.09.18 Kongres Młodych Konsekrowanych„Wolni w Duchu Świętym” to hasło tegorocznego Kongresu Młodych Osób Konsekrowanych. W dniach 13-16 września w Krakowie Łagiewnikach wydarzenie to zgromadziło blisko 900 osób. Na Kongresie obecne były: s. Maksymiliana Maria Lichota, s. Olga Piluszyk, s. Agnieszka Królikowska oraz s. Magdalena Szwankowska, która posługiwała w punkcie medycznym. 
 
Była to już III edycja Kongresu, podczas którego osoby konsekrowane mogły podzielić się swoim doświadczeniem obecności Boga pośród codziennych zajęć, nawiązać nowe relacje, a także poznać różnorodność charyzmatów oraz pogłębić wybór powołania do życia na drodze rad ewangelicznych. Nie zabrakło również czasu na spontaniczne uwielbienie tańcem i śpiewem.
W temat przewodni spotkania wprowadzali zaproszeni goście. Wśród prelegentów obecni byli: s. Anna Bałchan SMI, ks. Krzysztof Wons SDS, o. Stanisław Jarosz OSPPE. Po konferencjach odbywały się prace w grupach, podczas których uczestnicy Kongresu mieli możliwość podzielenia się doświadczeniem życia Słowem Bożym w codzienności oraz refleksjami dotyczącymi konsekracji przyjętej na wzór Maryi, Niepokalanej Oblubienicy Ducha Świętego.
 
Integralną częścią każdego dnia była Eucharystia. Młodym konsekrowanym towarzyszyli i homilie wygłosili: abp Marek Jędraszewski, bp Jacek Kiciński CMF, bp Damian Muskus OFM, o. Janusz Sok CSsR. Na Kongresie obecny był również przedstawiciel z Rzymu - kard. João Braz de Aviz, prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.
 
Zwieńczeniem III Kongresu Młodych Osób Konsekrowanych była procesja z relikwiami świętych i błogosławionych ulicami Krakowa z bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa, przez Rynek Główny, na plac przy ul. Franciszkańskiej oraz koncert zespołu „NiemaGOtu”. Młodzi konsekrowani dali tym samym piękne świadectwo radości powołania.
 
„Stajemy się wolni od tego, co w nas stare, by otworzyć przestrzeń dla Boga, który jest wieczną nowością, który jest zawsze młody i twórczy w swoim działaniu. Ogołacamy się ze wszystkiego, by świat, patrząc na nas, nie nas widział, ale Jego miłość".  Niech słowa, które skierował bp Damian Muskus do uczestników Kongresu, przypominają osobom konsekrowanym o wolności w Duchu Świętym.
 
s. Agnieszka Królikowska SSpS
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij