Drukuj

Postulat

Jest to pierwszy etap formacji przygotowujący do życia zakonnego w Zgromadzeniu Sióstr Misyjnych Ducha Świętego. Postulat trwa około dziesięciu miesięcy i mieści się w domu prowincjalnym w Raciborzu. Postulantki żyjąc we wspólnocie poprzez stopniowe poznanie i akceptację siebie oraz innych, wzrastają ku dojrzałości ludzkiej i chrześcijańskiej. Modlitwa, lektura Pisma Świętego, dni skupienia i rekolekcje, pomagają pogłębiać więź z Chrystusem i umocnić motywację powołania. Codzienność oprócz modlitwy, obejmuje czas: nauki, pracy i rekreacji, co daje możliwość poznania duchowości, charyzmatu i styl życia Zgromadzenia. Oprócz tego, postulantki mają możliwość włączania się w apostolaty sióstr. Postulat kończy obrzęd obłóczyn, czyli przyjęcie granatowego habitu i białego welonu. 

Przez cały rok zapraszamy na indywidualne skupienia, odwiedziny połączone z rozmową,  poznaniem charyzmatu oraz duchowości Zgromadzenia.
Dla zainteresowanych dziewcząt proponujemy tygodniowy pobyt w naszej wspólnocie w Raciborzu. Jest to czas przyjrzenia się życiu sióstr, rozmów, wspólnej pracy. Tydzień połączony jest czasem na modlitwę i rozmowy. Jest to błogosławiony czas pytań ale i trwania przy Panu.

Kontakt i informacje:
s. Alicja Pachla
adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 609 478 763

 

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij