Drukuj

Bohater Katechezy 2018

0908 katecheci1
Nowy rok katechetyczny rozpoczął się w ubiegłym tygodniu i nikt nie spodziewał się, że przyniesie nam takie miłe zaskoczenie. Dziś na spotkaniu dla katechetów z całej diecezji opolskiej w kościele seminaryjno – akademickim zgromadziło się wielu nauczycieli religii zarówno świeckich, jak i duchownych. Mszy świętej przewodniczył i wygłosił homilię bp Rudolf Pierskała. Zaproszonym gościem na to wydarzenie była młoda, niemiecka katechetka, która w 2016 roku została Miss Niemiec, Lena Bröder.
Dzieląc się swoim doświadczeniem z słuchaczami stwierdziła, że nigdy nie wstydziła się tego, że jest nauczycielem religii. Według niej, to właśnie zaważyło na tym, że została wybrana Miss Niemiec. 
 
Nie zabrakło również rozdania nagród dla „Bohaterów Katechezy” w diecezji opolskiej. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” jest organizatorem Plebiscytu pod patronatem honorowym JE ks. bpa Rudolfa Pierskały oraz Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu. Uhonorowana tytułem Bohatera Katechezy została nasza s. Monika Polok, jako przedstawicielka katechetów duchownych, za swoją wieloletnią pracę z głuchoniemymi. Gratulujemy i życzymy Siostrze dalszych sukcesów oraz Bożego błogosławieństwa w służbie głoszenia Słowa Bożego. 
 
s. Marta Poświatowska SSpS
 
 

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij