Drukuj

Stadion Młodych 2018

s. Halina i s. Dawidą6 października br. wraz z moimi siostrami z Sulejówka ( z s. Dawidą, s. Aleksandrą, s. Haliną, s. Julią, s. Ancillą, s. Zuzaną i now. Katarzyną): wybrałyśmy się na pierwszy Stadion Młodych, odbywający się na PGE Narodowym w Warszawie. Około 40. tyś ludzi zebrało się, by wspólnie przeżyć 12- godzinne rekolekcje, szczególnie dedykowane młodzieży. Pierwszy Stadion Młodych… czym był? Był to czas żarliwej modlitwy w duchu uwielbienia Boga i zawierzenia się Jego potężnej Mocy i Miłości. Nie zabrakło koncertów, były występy artystyczne, spotkania z niezwykłymi ludźmi i ich historiami. A przede wszystkim było to spotkanie z Bogiem - z Jezusem…. Tak często przywoływanym, że tu jest i jest właśnie dla ciebie, dla mnie.

zobacz zdjęcia

Co dla mnie, to wydarzenie wniosło w moją osobistą relację z Bogiem?

     Jezus woła po imieniu. To początek relacji z Bogiem. Chcę podzielić się tym, co w moim sercu Bóg pisał, dotykał, przypominał o swojej bliskości, obecności. Słowa, które poruszyły mnie, które głębiej zapadły mi w uszy, w serce… to słowa o powołaniu, które wciąż się odnawia, raz przyjęte potrzebuje ciągłego potwierdzania.

Czy spotkałam Jezusa na Stadionie Młodych ?

Spotkałam pięknych ludzi zakochanych w Bogu. Niektórzy poznawali mnie np. tuż przed wejściem na stadion; młody chłopak rozpoznał mnie, wołając: siostra jest z Przystanku Jezus! I nieco później, już w środku, podobna sytuacja: młoda dziewczyna, Iga, też ucieszyła się, widząc mnie i mówiąc: siostra była na Przystanku Jezus. Miłe spotkanie było także z moimi znajomymi Natalią i Januszem, których, spotykam raz w roku i to właśnie na Przystanku Jezus, a w tym roku nie widzieliśmy się…. Czy to przypadek? Spotkaliśmy się nieoczekiwanie i z radością, że w tym roku znów widzimy się i chwilę możemy porozmawiać.W tych spotkaniach przechodził Jezus. Przechodził także w śpiewie uwielbienia, w świadectwach ludzi, w słowie skierowanym do nas przez dzielących się wiarą osób.

Co zwróciło jeszcze moją uwagę?

   To wskazywanie przez prowadzących rekolekcje dla młodych ich ogromnej roli w świecie, że są posłani przez Boga, napełnieni Duchem Świętym, powołani do dawania świadectwa, nadziei tym, którzy jej nie mają.

 Razem z młodymi w Warszawie, wspólnie łącząc się w modlitwie za Synod młodych w Rzymie, w śpiewie, uwielbiając Boga i umacniając się Słowem podczas Eucharystii, mogłam doświadczyć na nowo, jak dobry jest Bóg; na nowo odkryć, że jest Bogiem cudów, Bogiem miłości, który ma w sobie tyle wolności, żeby oddać za mnie życie, że daje mi odkryć w Nim prawdziwą wolność, radość i pokój; na nowo potwierdzić, że w powołaniu, na które odpowiedziałam kiedyś Bogu. Cieszę się, że jestem siostrą zakonną, że są ze mną moje siostry, że razem byłyśmy z młodymi na Stadionie, ukazując piękno wspólnoty zakonnej pośród młodzieży.

Panie Jezu Chryste, Twój Kościół przeżywający Synod, kieruje wzrok na wszystkich młodych ludzi świata. Prosimy Cię, by z odwagą wzięli oni życie w swoje ręce, zawsze mając wolne serca dążyli do najpiękniejszych i najgłębszych celów. Pomóż im odpowiedzieć na wezwanie, które kierujesz do każdego z nich, by realizując właściwy projekt życia osiągnęli szczęście wsparci obecnością mądrych i ofiarnych przewodników. Otwieraj ich serca na wielkie marzenia i uczyń wrażliwymi na dobro innych. Niech trwają pod Krzyżem jak Umiłowany Uczeń, by przyjmować w darze Twoją Matkę. Uczyń ich świadkami Twojego Zmartwychwstania, by doświadczając Twojej bliskości, głosili z radością, że jesteś Bogiem. Amen.

s. Maria Treffoń SSpS

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij