Drukuj

Misyjne Święto Chorych

DSC 0296

"Chorzy mogą być misjonarzami, gdy swoje cierpienie ofiarowują za dzieło misyjne Kościoła. Każdy chrześcijanin powinien mieć w sobie troskę o zbawienie wszystkich dusz. Nie tylko modlitwa jest wielką siłą, która przybliża ludzi do Pana Boga, ale przede wszystkim małe, czy większe ofiary, jakie z miłości ponosimy dla ratowania dusz. Misjonarzowi w jego ofierze winni towarzyszyć wierni i podtrzymywać go własną ofiarą. Przez taką ofiarę chorzy stają się sami misjonarzami" (RMis 78).
Misyjne Spotkanie Chorych, które odbywa się co roku w klasztorze Annuntiata w Raciborzu, daje wciąż nowy impuls do oddawania Panu Bogutego, co otrzymujemy oraz do wdzięczności i nadziei. Cierpienie, choroba, niedomaganie i starość to łaski, które mogą być zmarnowane, ale mogą też być pożytecznie wykorzystane.
 
Wczorajsze spotkanie przy stole Eucharystycznym zgromadziło około 150 osób z różnych miejsc Raciborza i okolic, m.in.  z domów pomocy społecznej. Homilię wygłosił o. Ryszard Gontarczyk SVD. Przybyło wielu kapłanów z pobliskich miejscowości, którzy posługują wśród chorych bądź im towarzyszą. Przy wspólnym obiedzie przybyli goście mogli cieszyć się wzajemną obecnością, a także zobaczyć występ, przygotowany przez podopiecznych jednego z domów opieki. Ufamy, że w przyszłym roku równie licznie się spotkamy.
 
s. Marta Poświatowska SSpS

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij