Drukuj

List z Paragwaju - 08.2015

Barrio Vista Alegre - Paragwaj sierpień 2015

SZCZEŚĆ BOŻE!

Dziękuję serdecznie za wiadomości o śmierci s. Dariny. Pracowałam z nią w ogrodzie i zawsze miała dobry humor..., choć ja nie bardzo ją rozumiałam w jej śląskim języku. …Pamiętam jak lubiła oglądać mecze.

***
Ja tu rzadko otwieram Internet, gdyż z misji mam daleko do miasta. Jeden adres niestety już mi zniknął.
Niedawno mieliśmy z dziećmi z kółka misyjnego marsz misyjny i modlitwy za wszystkie kontynenty. Byliśmy też w radio, prowadziliśmy program. Akurat na temat Europy. 
W parafii gdzie teraz jestem nie mamy księdza, wiec prowadziłam pogrzeb.
Podczas odpustu z okazji św. Dominika prowadziłam też nabożeństwo Słowa Bożego. Ksiądz przyjechał 2 godz. później, bez samochodu to tak jest.
Mamy  42 kaplice i 2 nowe wkrótce będą otwarte. Ostatnio mamy dużo spotkań z młodymi tzw. „Dni przyjaźni z Jezusem” - było ok.80 młodych osób. 

***

Wraz ze 138 woluntariuszami byłam na pielgrzymce z Ojcem św. Piękne przeżycia... Gotowaliśmy 5 kg ryżu dla prawie 150 osób i dzięki Bogu było rozmnożenie ryżu, chleba...

Mnie udało się być w Katedrze. Były piękne śpiewy przed przyjazdem Ojca św. atmosfera radości i pokoju. Na ulicach wszyscy równi: policja i wojskowi zamienili się w braci.
Tylko niektórzy zasłaniali napisy reklamujące rząd...
…No i to wzruszające spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem !
 
Pozdrawiam- z Bogiem.
I wraz z modlitwą s. Wanda- Maria (Rosana) Kurczab

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij