Drukuj

List z Jamajki - 11.2015

s. barbara miensop spotkanie z dziecmi w bamboo river 5.11.2015r   1„Niech żyje święty Trójjedyny Bóg w sercach naszych...”

Morant Bay, Jamajka 5.11.2015r.
Kochane Siostry, Drodzy Dobrodzieje misji!

Gorąco i serdecznie pozdrawiam z Jamajki. Zaczął sie juz listopad i z pewnością wszystko wokoło mówi Wam o tym. Zimne noce, opadające liście, pięknie przystrojone cmentarze i palące sie znicze. Tak wyobrażam sobie te dni w Polsce, czyli zupełnie inaczej niż u tutaj. Temperatura 32 C w ciągu dnia, odczuwalna 39 C niczym nie przypomina naszych listopadowych dni. Tego roku jest u nas bardzo gorąco i do tego sucho. Około 8 miesięcy bez deszczu przy temperaturze ponad 30 C sprawiło, że wiele wiosek pozostało bez wody nawet przez 5 miesięcy. Dzięki Bogu w ostatnim miesiącu spadł deszcz, oby więcej. Oczywiście sucha pora zniszczyła wiele urodzajów.
Pamiętam, że pisałam już o mojej współpracy z fundacja „Food for the Poor”. Tym razem chciałabym sie podzielić trochę więcej. Jest to katolicka fundacja, która ma swoja siedzibę w Stanach, na Florydzie. Wysyłają oni pomoc do 17 krajów w Ameryce Środkowej i Południowej. Jednym z tych krajów jest Jamajka.

Zobacz zdjęcia

Morant Bay, miejscowości gdzie jest nasza misja, jest jedno z wielu miejsc gdzie dostarczana jest żywność dla najbardziej potrzebujących. Co drugi miesiąc otrzymuje kontener gdzie jest ok. 100 worków ryżu, tyle samo fasoli, mąka kukurydziana, czasami ubrania, czasami materace do łóżek. Od nas ta żywność rozprowadzana jest do 35 wiosek gdzie kolejne osoby rozdzielają tę żywność dla najbardziej potrzebujących rodzin. Ta pomoc nie wystarczy na długo. Jeszcze bardziej uświadomiłam to sobie, kiedy odwiedziłam Dawn, starszą kobietę, która każdego tygodnia przychodziła do nas zobaczyć czy czasem nie rozdajemy tego dnia jedzenia. Dawn od kilkunastu lat opiekuje sie swoim sparaliżowanym mężem, nie ma żadnej pomocy od państwa. Wyproszona od znajomych żywność i kilka kilogramów ryżu to tyle co ma. Chociaż Dawn ma jeszcze coś więcej - ogromne zaufanie do Boga, który, jak sama mówi, ma ja w swej opiece.

Fundacja „Food for the Poor” pomaga ludziom w rożny sposób. Od kilku miesięcy wysyłają do naszego centrum wózki inwalidzkie. Mam teraz możliwość docierania do ludzi niepełnosprawnych, którzy latami są uwiezieni w swoich domach.
Młodzi ludzie jak również starsi otrzymują wózek inwalidzki i według potrzeb pampersy. Radość nieraz wyrażana przez łzy wdzięczności i ich modlitwa dają mi siły kontynuować tą misję.
Jedną z naszych wielkich radości jest nasz nowy budynek szkolny. Jest on sponsorowany przez „Food for the Poor”. Fundacja wysłała ekipę budowlaną, która postawiła budynek, od fundamentu do dachu, wymalowała ściany itd. Cala praca zajęła im 3 miesiące. To niewielka szkoła, trzy pomieszczenia klasowe, ale dla nas to wielka pomoc. Siostry Theresa i Rosalia poświęcają wiele czasu i serca temu by dzieci mogły uczuć sie i wzrastać w chrześcijańskich wartościach. W 2012 zaczęłyśmy nasza szkole z 7 dzieci, dzisiaj jest 42 uczniów. Mamy nadzieje, że niebawem będzie jeszcze więcej. Jesteśmy bardzo wdzięczne fundacji „Food for the Poor” za ich zaangażowanie i pomoc.
Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób czy to duchowo czy materialnie wspomagają misje.
Proszę o modlitwę za Jamajczyków, za kościół katolicki na tej wyspie i za nasza misje tutaj w Morant Bay. My również obejmujemy Was modlitwa.
W miłości Duch Świętego
s. Barbara Miensopust SSpS Jamajka

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego : ul. Starowiejska 152; 47 - 400 Racibórz , tel 32/415-5-51; Referat Misyjny tel.32/415 95 84; e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. * www.siostrymisyjne.pl Konto Misyjne: BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem  "na cele Misyjne"

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij