Drukuj

List z Angoli - 12.2015

Angola 21.12.2015

Kochani Dobrodzieje Misji! 

Serdecznie pozdrawiam w tej przedświątecznej Bożo Nardzeniowej atmosferze. Dziś otrzymałam od  was wszystkie listy wysłane z Raciborza. Pierwszy raz otrzymałam je przed  świętami. Wdzięczna jestem wszystkim siostrom, które napisały do mnie, a także tym, które się za mnie modlą. 

Sytuacja tutaj w Angoli nie jest zbyt pocieszająca. Obniżka cen ropy naftowej spowodowała Duży zamęt w  życiu  angolańczyków. Został zachwiany budżet państwowy i dużo projektów upadło, na dodatek nie można kupić tutaj dolarów i wszystko, co było importowane  wstrzymano. Są trudności w otrzymywaniu pensji w zakładach pracy. Pracownik przez kilka miesięcy nie otrzymuje wypłaty. Zdarza się, że ludzie  pukają do naszych drzwi, bo nie mają, co włożyć do garnka. My mieszkamy z dala od miasta i ludzie tutaj uprawiają warzywa. Gorzej z tymi miastowymi,  co nie maja pola.Tak sie dobrze składa że Pan Bóg pamięta o trędowatych i mi podsyła ludzi o wielkim sercu. Przed chwilą przyjechał do nas jeden biskup  werbista Angolanczyk i przywiózł mi trochę pieniędzy dla trędowatych. Otrzymał od znajomego Inżyniera. W zeszły piątek zorganizowałam obiad świąteczny dla trędowatych i naszych pracowników. Małe prezenty otrzymają  w Wigilię. Dziś w naszym domu dzieci z naszej wioski miały spotkanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia, udało mi sie też spotkać jednego sponsora, który  kupił prezenty dla 80 dzieci.

W naszej Parafii  Sanctuarium s. Antoniego odbyło się  otwarcie  Drzwi Miłosierdzia. Przewodniczył Biskup z naszej diecezji.
Na zbliżające się Święta życzę wam duża łask od Nowo Narodzonego, szczególnie tych, które każda potrzebuje.

Zjednoczona w modlitwie S. Roza Gąsior z Angoli

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij