Drukuj

„Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem oni Boga oglądać będą”

W poniedziałekDSC 0629, 25 czerwca br., ślubowałyśmy Trójjedynemu Bogu na kolejny rok nasze TAK. Było nas osiem sióstr juniorystek: s. Barbara Panfil, s. Anna Narloch i s. Marta Poświatowska ( szóste śluby czasowe), s. Filipa Miś (piąte śluby), s. Maksymiliana Maria Lichota, s. Olga Piluszyk, s. Agnieszka Królikowska i s. Krystyna Błędowska (śluby złożone po raz czwarty).

W przyszłym roku s. Barbara po powrocie z międzynarodowej probacji na Filipinach złoży śluby wieczyste. Byłyśmy wdzięczne Bogu, że odnowienie profesji czasowej zbiegło się z urlopem s. Basi i pobytem s. Krysi w Polsce – dlatego odbyło się w niemal pełnym juniorackim składzie (zabrakło jedynie s. Agnieszki Chybińskiej, która odnowiła swoje śluby kilka godzin przed nami na argentyńskiej ziemi). 

Zaczęłam od końca, a przecież był początek tego ważnego wydarzenia…

Na to ważne wydarzenie przygotowywał nas nie kto inny, tylko Pan Bóg, posługując się sługami Swymi, w tym roku o. Edwardem Konkolem SVD. Ojciec poprzez cykl swoich konferencji w dniach od 18 do 25 czerwca prowadził nas Bożymi drogami do tego, jak patrzy na nas Bóg, jak zachwyca się człowiekiem, Swoim arcydziełem; jak pragnie, byśmy pozwoliły się kochać, by potem móc kochać innych. Błogosławieni ci, którzy są w ramionach Boga, u Boga, którzy doświadczają Jego bliskości. Ojciec dużo mówił o poranionych sercach, które dobrze tęsknią, ale źle zaspokajają swoje tęsknoty - przywołując obrazy ludzi, z którymi zetknął się pracując pośród uzależnionych. Ojciec Edward mocno podkreślał Boże działanie zamiany kamieni (zranień, słabości, upadków) na perły, na drogocenne diamenty. Ale były też mocne słowa: „Nie podchodź do ołtarza, jeśli nie chcesz iść na Golgotę”. Przede wszystkim jednak zachęcał nas do dialogu ze swoim własnym sercem, bo rozumiejąc siebie, jesteśmy w stanie rozumieć innych i kochając siebie, możemy kochać innych; zachwycając się sobą, możemy zachwycić się drugim człowiekiem.

Dziękujemy Bogu, ojcu Edwardowi i siostrom, które stworzyły nam w Sulejówku właściwy klimat do duchowej refleksji i modlitwy. Dziękujemy za wszelką życzliwość, serce, troskę i otwartość. Dziękujemy tym, które wraz z nami przeżywały ten święty czas duchowej odnowy: s. Lidii, s. Danucie, s. Maksymilianie, s. Annie Gancarczyk, s. Kasi Nowackiej, s. Aldonie i s. Halinie. Dziękujemy s. Hani Kulaszewskiej, naszej mistrzyni, za wsparcie i cały miniony rok troski o nas i s. Dolores, przełożonej prowincjalnej, za przyjęcie naszych ślubów, rozmowy i wsparcie.

Niech Święty Trójjedyny Bóg błogosławi naszym dobrym zamiarom i żyje w sercach naszych i w sercach wszystkich ludzi.

s. Filipa Miś SSpS

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij