Drukuj

Świąteczne odwiedziny w Bydgoszczy

relikwie klNa zaproszenie s. Faustyny w drugie święto Bożego Narodzenia nasza wspólnota z Chludowa odwiedziła nasze siostry w Bydgoszczy. Wyjechałyśmy ok. godz. 9.00. Pogoda nam dopisywała. Po półtoragodzinnej jeździe dotarłyśmy do celu. Powitała nas s. Aldona i s. Lidia; s. Faustyna była jeszcze w kościele, ale po krótkim czasie dołączyła do nas. Radość za spotkania była obopólna.
Ponieważ długo tam już nie byłyśmy, zaczęłyśmy od zwiedzania wszystkich zakątków domu. Pierwsze kroki skierowałyśmy do kaplicy, by przywitać Pana domu. W kaplicy Siostry mają relikwie (pierwszego stopnia) Bł. Matki Józefy Stenmanns, które ze czcią ucałowałyśmy, polecając Jej  wstawiennictwu mieszkanki domu i całe nasze Zgromadzenie.
 
Po krótkim "zwiedzaniu" domu s. Aldona poczęstowała nas kawą/herbatą i wypiekami własnej roboty, wszystko było bardzo smaczne.
 
Czekały nas jeszcze niespodzianki. Po niedługiej chwili, ku naszemu zdziwieniu, w drzwiach zjawił się kleryk Gotfryd SVD, pochodzący z Ghany. A jak to się stało, że się zjawił? Dziś w świecie elektroniki wiadomości dochodzą błyskawicznie. Gotfryd spędza swoje wakacje świąteczne u małżeństwa zaprzyjaźnionego z werbistami I tak się składa, że mieszkają oniw pobliżu naszych sióstr. Gotfryda znałyśmy z czasu jego pobytu w Chludowie na nauce języka polskiego. Także miłe było to spotkanie.
 
Innymi gośćmi, którzy się dołączyli do naszego grona, były trzy indyjskie siostry ze Zgromadzenia Służebnic Prawdy Bożej. Zgromadzenie to zostało założone w 1977 r. przez s. Reginę Woroniecką, urszulankę Unii Rzymskiej. W 1971 roku s. Regina wyjechała do Indii, aby pracować wśród najuboższych. Tam zrodziła się u niej myśl założenia nowego  zgromadzenia, które otrzymało aprobatę Kościoła. Obecnie to nowe  Zgromadzenie liczy 150 sióstr, ciesząc się wciąż nowymi powołaniami. W Polsce siostry rozpoczęły pracę hospicyjną.
 
Nasz wyjazd został urozmaicony miłymi spotkaniami. Całe popołudnie upłynęło w radosnej atmosferze i byłyśmy ubogacone darem innych osób. Zabierając ze sobą te wszystkie wydarzenia, ruszyłyśmy w powrotną drogę do Chludowa, dziękując Bogu za mile spędzony czas.
 
s. Zyta Konkol SSpS
 

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij