Drukuj

Refleksja na I Niedzielę Wielkiego Postu 2018

biblia i swiecaNieustannie
 
Jezus czterdzieści dni przebywał na pustyni blisko Ojca i Ducha. Pragnął doświadczać wspólnoty oraz bliskości Osób Boskich. Aniołowie Mu służyli. Jednakże szatan nie mógł tego znieść, na różne sposoby kusił Syna Człowieczego.
 
Chrystus odrzuca pokusy złego anioła. Pełen mocy Bożej idzie do Galilei, ogłaszając: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” (Mk 1, 15).
 
Czas Wielkiego Postu uzdalnia do odejścia od zgiełku, zbędnego zabiegania. Zachęca do przebywania w ciszy, w samotności, w bliskości z Bogiem. Ten szczególny czas ma być pomocą do bardziej zażyłej relacji z Jezusem, który jest Prawdą.
 
Zbliżając się do Mistrza z Nazaretu, wsłuchując się w Jego słowo, rozważając Jego Mękę, otwieramy się na prawdę o sobie. Poznajemy prawdziwe motywacje naszego działania, myślenia, wypowiedzianych słów. Możemy przyjąć dar nawrócenia. Tym samym odpowiemy na zaproszenie Jezusa, wciąż aktualne i niezwykle ważne: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!
 
Otworzenie umysłu i serca na łaskę wewnętrznej przemiany pozwoli nam mocniej uwierzyć w Ewangelię, w Dobrą Nowinę o królestwie Jezusowym, które ma być w nas i dokonywać się przez nas jako narzędzia Bożej miłości i przebaczenia.
 
Już tyle razy słyszeliśmy wezwanie do nawrócenia, ale dziś usłyszane, stawia przed nami nowe zadania, bo, jak ufam, jesteśmy bliżej Jezusa Chrystusa, pozwalamy Mu bardziej działać w nas i przez nas.
 
Niechaj Duch Pocieszyciel skruszy naszą pychę i niezdrową dumę, aby Bóg mógł być dla nas Wszystkim, a nie jedynie pobożnym Dodatkiem niedzielnym czy świątecznym.
 
Dziś, gdy usłyszymy głos Pana Boga, nie zatwardzajmy serc naszych, bo nas to nie dotyczy…
 
Dziś, gdy usłyszymy głos Pana Boga, odrzućmy obojętność…
 
Dziś, gdy usłyszymy głos Pana Boga, zaprośmy Go do serca i pozwólmy Mu działać w naszym życiu…
 
Otwórzmy się na miłosierne przebaczenie w sakramencie spowiedzi świętej. Pozwólmy Światłości Prawdziwej prześwietlić naszą rzeczywistość, aby była piękna. Abyśmy podejmując trudy,  nieustannie działali z Jezusem, odnosząc zwycięstwo nad pokusą i grzechem w Jego imię. 
 
Niechaj słowa Apostoła Narodów staną się naszym udziałem: „Abyście byli roztropni w tym, co dobre i nieskażeni złem. Bóg pokoju zaś wkrótce zetrze szatana pod waszymi stopami. Łaska naszego Pana, Jezusa, niech będzie z wami” (Rz 16,19-20).
 
Lidia Maria Przybysz SSpS
 

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij