Drukuj

Spotkanie sióstr juniorystek w Nysie

juniorystkiTegoroczne spotkanie sióstr SSpS w ślubach czasowych odbyło się w Nysie w dniach od 27 grudnia do 1 stycznia. Temat przewodni spotkania brzmiał: „Droga do dojrzałości przez krainę uczuć”. S. Beata Stasiak, niepokalanka, była zaproszonym gościem, który w głównej mierze poprowadził nam to spotkanie w formie warsztatów. To były trzy pełne dni zanurzania się w  głąb samych siebie, by lepiej poznać świat swoich uczuć, praktycznie nauczyć się je wyrażać, a nade wszystko włączyć „komunikat ja” do codziennego stylu komunikowania się.
 Był to czas niezwykle intensywny, który przede wszystkim ubogacił nas poprzez głębokie dzielenie. Nic, ani nikt nie jest w stanie dać człowiekowi tak ogromnego ukojenia i radości, jakich doświadczyłyśmy właśnie poprzez wzajemne dzielenie tym, co jest najgłębiej w nas ukryte. 
 
Podczas jednej z wieczornych rekreacji s. Anna Gancarczyk przygotowała dla nas prezentacje misyjną, w której zawarła aktualne myśli misjonarek. Podzieliły się one swoimi refleksjami z pobytu w różnych zakątkach świata. Na koniec mogłyśmy posłuchać także  misyjnego doświadczenia samej s. Anny, która oprócz czasu w Brazylii, spędziła 19 lat w Rzymie. 
 
Ostatni dzień roku przeżyłyśmy na wycieczce do Mosznej, gdzie zwiedziłyśmy przepiękny, bajkowy zamek. Niestety, pogoda nam za bardzo nie dopisała, ale to i tak nie przeszkodziło nam to w dobrej zabawie. 
 
Będąc w Nysie, nie sposób nie odwiedzić naszych sióstr „różowych” czyli Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji, z którymi spędziłyśmy sylwestrową rekreację. Podzieliłyśmy się opłatkiem, składając sobie  noworoczne życzenia i odegrałyśmy przedstawienie, które przygotowałyśmy specjalnie na tę okoliczność. Wspólna modlitwa nieszporami nie była jednak ostatnim naszym spotkaniem, ponieważ o godz..23.00 wraz z siostrami żegnałyśmy Stary Rok i śpiewem "Veni Creator Spiritus" o północy witałyśmy Nowy 2018. W pierwszy dzień Nowego Roku zaraz po Mszy Świętej i śniadaniu część z nas wyruszyła w drogę do domu.
 
Cieszymy się, że mogłyśmy wspólnie się spotkać. Każda z nas w chwili obecnej jest studentką i ma nadzieję, że zbliżająca się sesja zakończy się pozytywnym wynikiem.  Naszym „niebieskim” siostrom, które nas gościły w Nysie,  oraz o. Ryszardowi Gontarczykowi SVD, który towarzyszył nam swoją kapłańską posługą w ostatnich dwóch dniach naszego pobytu, składamy serdeczne "Bóg zapłać". 
 
Dzięki licznym zabiegom naszej mistrzyni, s. Hanny Kulaszewskiej, która zatroszczyła się o organizację tegorocznego spotkania, z wielką wdzięcznością w sercu mogłyśmy czerpać pełnymi garściami z tego, co Jezus nam przygotował. Wszystkim, którzy wspierali nas modlitwą, dziękujemy i odwzajemnimy się w Nowym 2018 roku. 
 
S. Marta Poświatowska SSpS
 

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij