Drukuj

Rok Komunii z Innymi

komunia z innymi na internetZgodnie z kierunkami XIV Kapituły Generalnej, obecny rok w naszym Zgromadzeniu obchodzony jest jako Rok Komunii z Innymi.
 
Komunia z Innymi jest wieloaspektową koncepcją, która obejmuje obszerne spektrum kulturowej i religijnej różnorodności Ludu Bożego poprzez dialog i świadectwo życia.
Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek nasza misja coraz częściej przyjmuje formę dialogu, spotkania i współpracy. Kierunki naszej XIV Kapituły Generalnej mówią o tym w następujący sposób:
Jesteśmy wezwane, by ściślej współpracować z tymi, którzy są inspirowani przez tego samego Ducha: ze świeckimi współpracownikami w misji oraz tymi, którzy należą do innych organizacji, kultur i religii. 
  • Szanujemy odrębne powołanie naszych świeckich współpracowników i angażujemy ich do wspólnego rozeznawania i podejmowania decyzji w sprawach dotyczących misji.
  • Tworzymy sieć współpracy z innymi organizacjami i poszerzamy krąg współpracy i przyjaźni.
  • Z szacunkiem wchodzimy w dialog życia i działania z ludźmi innych religii.
  • Kreatywnie i odpowiedzialnie korzystamy ze środków masowego przekazu i nowoczesnej technologii, by głosić Dobrą Nowinę o Bożej miłości.
 

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij