„Co za radość! Mamy szkołę!” Dzięki waszej pomocy!

Pod tym właśnie hasłem przebiegała tegoroczna Kolęda Misyjna w diecezji tarnowskiej, podczas której tym razem wykorzystano język kameruński, dodając go do przestawianej przez dzieci scenki: SA KA YA SE NDI NE SOUCOUL (czyt.: sa ka ja se di ne sukul) czyli właśnie: co za radość, mamy szkołę!

Z powodu epidemii również tym razem trzeba było zmienić sposób kolędowania na tzw. stacjonarny, jak ja to nazywam:)). W piękny, misyjny Dzień Objawienia Pańskiego w naszej parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu na wszystkich ośmiu Mszach świętych dzieci przebrane za przedstawicieli krajów misyjnych odegrały scenkę, następnie zbierały ofiary na dzieło misyjne diecezji tarnowskiej, rozdając wszystkich pamiątkowe obrazki.

Tej animacji towarzyszył hymn kolędników 2021 w wykonaniu naszej wspólnoty: s. Barbara Pach-gitara, s. Marta Poświatowska-bębenek, postulantka Anna Staszak oraz niżej podpisana- wokal oraz s. Luiza Żaczek- dekoracja;-). „My w kolędę dziś ruszamy, wielu dzieciom pomagamy. Dzięki waszej ofiarności zbudujemy dom mądrości” ( z Hymnu Kolędników).

Dziękujemy dzieciom, rodzicom, dziadkom, opiekunom, naszym księżom oraz wszystkim darczyńcom za współpracę oraz wrażliwość misyjną. Oby dzięki naszej posłudze i wsparciu materialnemu wielu dzieciom krajów ubogich wzeszło Słońce Sprawiedliwości, a szkolnictwo, opieka medyczna czy duszpasterska otrzymały konkretną pomoc.

s. Dominika Jasińska SSpS