Zgromadzeniowa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego

W piątek rozpocznie się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, która jest propozycją ze strony Zarządu Generalnego Zgromadzenia, abyśmy jako Rodzina Arnolda Janssena mogły być w komunii, w tym bardzo szczególnym czasie przygotowań do Święta Zesłania Ducha Świętego.

Nowenna została przygotowana podczas wizyty we wspólnocie SSpS w Grecji i była odmawiana ze wspólnotą w trakcie opracowywania. Było to szczególnie wzruszające, gdyż jej treść skupiała się na osobie Jezusa, którego życie było całkowicie poświęcone tym, którzy w czasach Jezusa byli niewidzialni lub wykluczeni.

Gdy wzywamy Ducha Świętego, któremu oddałyśmy się jako Służebnice, jesteśmy wezwane, by coraz bardziej wzrastać w komunii w naszym zranionym świecie, błagając o pojednanie i pokój dla Ukrainy, a także dla Birmy, Etiopii, Afganistanu, Nigerii, Mozambiku, Sudanu Południowego… i w wielu innych miejscach świata.

Treść nowenny ma na celu pomóc nam, osobiście i wspólnotowo pogłębić Kierunki 15. Kapituły Generalnej. Włączając się w „taniec Trójcy”, jesteśmy wezwane do kontemplowania Jezusa jako naszego wzoru wierności Ojcu, który żył w stałej obecności Boga i pod wpływem Ducha Świętego.

Każdy dzień nowenny skupia się na konkretnym aspekcie Kierunków, a wyjaśnia to fragment z życia i misji Jezusa. Struktura każdego dnia jest następująca:

1. Wprowadzenie do tematu dnia;

2. Modlitwa wstępna na każdy dzień nowenny;

3. Tekst biblijny i obraz do kontemplacji;

4. Propozycja 10 minut cichej modlitwy;

5. Czas na modlitwę (na tekst/obraz) i dzielenie się;

6. Modlitwa końcowa na każdy dzień nowenny.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Treść nowenny możesz pobrać: Nowenna_przed_ZD.pdf