Amen niech tak się stanie

„Amen – niech tak się stanie” to hasło przewodnie tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Dzieci Maryi na Górę Świętej Anny. II turnus pielgrzymki odbył się w dniach 7- 9 października 2022 r.

W spotkaniu uczestniczyły 303 marianki z różnych części diecezji opolskiej. W pielgrzymce udział wzięły siostry Służebnice Ducha Świętego wraz z grupami Dzieci Maryi z następujących parafii: s. Franciszka Kędzior z mariankami z parafii św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi, s. Miriam Nakonieczna z mariankami z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wojnowicach, s. Bernarda Pogoda z mariankami z parafii Matki Bożej w Raciborzu oraz s. Agnieszka Królikowska z mariankami z parafii Świętego Krzyża w Raciborzu-Studziennej.

Program spotkania był bardzo urozmaicony. Był czas na wspólną modlitwę, spotkania w grupach wiekowych, czas na samodzielne zwiedzanie okolicy, a także czas na zabawę i rekreację. Przez te 3 dni na różne sposoby wybrzmiewały również podziękowania dla ks. Mariusza Sobka, który przez 15 lat pełnił posługę diecezjalnego duszpasterza Dzieci Maryi. Nowym duszpasterzem został ks. Łukasz Szuster, który podkreślał, że „wspólnota Dzieci Maryi daje dziewczętom głębię przeżywania wiary, głębię obcowania z Maryją i z Panem Jezusem. Jest to duchowość, w której poznajemy, jak przybliżać się swoim postępowaniem do Maryi, naśladować w swoim życiu Jej cnoty, a przez to zbliżać się do Pana Jezusa. Wspólnota daje poczucie, że idziemy razem.” Niewątpliwie pielgrzymka była doskonałą okazją do integracji oraz do wymiany doświadczeń między uczestniczkami. Biskup Paweł Stobrawa natomiast podczas sobotniej Mszy świętej w Bazylice św. Anny zachęcał dziewczęta do brania przykładu z Niepokalanej i do wzorowania się na Jej życiu, bowiem „każda marianka jest zaproszona do tego, by naśladować Maryję w Jej wierności Panu Bogu.”

s. Agnieszka Królikowska SSpS

Galeria zdjęć