UŁAMEK TRASY DLA ZACHĘTY...

Tegoroczna już 41. Piesza Pielgrzymka Tarnowska dzieli się na 25 grup, które formują się przy wyznaczonych parafiach diecezji.

Z dekanatu Mielec Północ do Częstochowy ze względu na niewielką liczbę chętnych pielgrzymów i brak wystarczającej liczby przewodników połączyły się w jedną trzy grupy (św. Szymona – 16, św. Rafała—17 i św. Wojciecha—18), której przewodnikiem jest ks. Rafał Mirosławski.

W celach propagujących ideę pielgrzymowania wśród młodszego pokolenia, podjęto nowy pomysł. By umożliwić udział w pielgrzymce tym, którzy nie są w stanie podjąć kilkudniowego trudu wędrowania, ale także dla tych, którzy jeszcze nigdy nie odważyli się spróbować swoich sił na szlaku, 20 sierpnia spod parafii pw. Ducha Świętego wyruszyły 3 autokary, które dowiozły pielgrzymów do Zielenic. Stamtąd wraz z grupą wędrującą już od dwóch dni, wszyscy wyruszyli do Miechowa pokonując trasę 20 km. Do grona pielgrzymów dołączyła również nasza s. Barbara Pach, która, niestety, w tym roku nie dała rady uczestniczyć w całej pielgrzymce. Radość podążania razem i wspólna modlitwa, z pewnością wynagrodziły drobne niedogodności poniesione w czasie drogi, a kto wie, może w przyszłym roku liczba chętnych pielgrzymów dzięki tej inicjatywie wzrośnie.

Nie zabrakło też chętnych na tak zwane "wejście" na Jasną Górę, na które pojechała s. Dominika Jasińska wraz z pielgrzymami parafii oraz s. Barbara Pach z pielgrzymami swojej rodzimej parafii. Więcej informacji o pielgrzymce i galerię zdjęć można obejrzeć na Facebooku !8 Grupy św. Wojciecha: https://www.facebook.com/grupa18ppt