MADE IN GÓRA SYNAJ

„Wakacje z misjami”, to czas, na który dzieci czekają z niecierpliwością. Szczególnie te, które jechały do Ocypla po raz drugi czy kolejny.

Tegoroczna już 36. edycja cieszyła się jak zwykle dużym zainteresowaniem. Tym razem tematyka wakacji poświęcona była dziesięciu przykazaniom Bożym, które dzieci poznawały i zgłębiały słuchając codziennej homilii podczas Mszy Świętej, spotykając się w grupkach dzielenia. 

Praktycznie na każdym z pięciu turnusów były obecne nasze siostry zaangażowane zarówno od strony  organizacyjnej, jak i wychowawczej, sprawując również opiekę medyczną nad uczestnikami. Siostra Bernarda Pogoda z Raciborza oraz s. Gabriela Tacica z Bydgoszczy przywiozły na „Wakacje z misjami” liczne grupy dzieci z miejsc, w których uczą i gdzie posługują.

Każdy turnus był inny, a uczestnicy dobierali swój czas pobytu na Ocyplu według własnych preferencji. Niektórzy pod kierunkiem Marty Herkt założycielki szkoły tańca BAILA DANCE STUDIO GDAŃSK Lawendowe Wzgórze rozwijali swoje zainteresowanie tańcem, inni mieli wyjątkową okazję do osobistych spotkań   z aktorami p. Mariuszem Kozubkiem oraz Sarą i Piotrem Solorz z Krakowskiego Teatru Biblijnego podczas warsztatów teatralno-muzyczno-tanecznych.

To wielka radość uczestniczyć w odpoczynku dzieci, dzielić z nimi radosne, beztroskie chwile zawiązywania nowych przyjaźni, dostrzegać ich wzrastanie w wierze, zainteresowanie Kościołem misyjnym i miłość do Pana Boga.  Niech to zejście z Góry Synaj doda każdemu z nas odwagi do świadczenia o prawie Bożym w naszym życiu, które jest przede wszystkim przymierzem MIŁOŚCI.

s. Marta Poświatowska SSpS