Wycieczka na Roztocze...
"Roztoczańska przygoda" - tak nazywała się wycieczka zorganizowana dla dzieci ze świetlicy profilaktyczno-wychowawczej w Mielcu.
 
Tuż po uroczystości Narodzenia Najświętszej Maryii Panny 9 września br. 30 dzieci wraz z opiekunami: s. Martą Poświatowską, s. Dominiką Jasińską, postulantką Amelią Ruszel i panią Agnieszką Jasińską wyruszyło na wycieczkę. Na szczęście pogoda była piękna. W naszym programie było zwiedzanie ZOO w Zamościu, które bardzo spodobało się dzieciom. Różne gatunki zwierząt, a wśród nich kapibary - pomimo mapek jakie otrzymaliśmy, niektórym nie udało się niestety ich zobaczyć. 
 
Ze względu na to, że Zamość jest miejscem urodzenia s. Dominiki, pełniła ona funkcję przewodnika oprowadzając nas po najważniejszych miejscach Starego Miasta. Po obiedzie wyruszyliśmy w dalszą trasę do Zwierzyńca, aby cieszyć się pięknem tego kurortu i zobaczyć kaplicę św. Nepomucena. Kolejnym punktem programu były "Stawy Echo", gdzie pomoczyliśmy nogi. Wiele osób żałowało, że nie zabrało akcesoriów plażowych. 
 
Ostatnim punktem naszej wycieczki był Krasnobród, gdzie dzieci czerpiąc wodę z cudownego źródełka i modląc się w sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej wyjechały z uśmiechem, ale też nutą zmęczenia na twarzy. To był piękny czas. Mamy nadzieję, że następnym razem uda nam się pojechać na Roztocze na kilka dni. 
 
s. Marta Poświatowska